Podpalono siedem samochodów

auta

auta
Auta płonęły jak pochodnie… (t)

Na gdańskiej Morenie 31 października spłonęło w nocy siedem samochodów. Cztery z nich należą do jednego właściciela. Straty oszacowano na ponad 100 tys. zł.
Siedem samochodów, w tym cztery należące do jednej rodziny, spłonęły w Gdańsku na ul. Raciborskiego w Gdańsku Morenie. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia (jedno z podpalonych aut stało na terenie ogrodzonej posesji).
Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 3.30. Jako pierwsze w ogniu stanęły cztery samochody: hyundai, volkswagen golf, skoda i nissan. Następnie zajęły się ogniem trzy kolejne: opel, peugeot i iveco.
Na miejscu zdarzenia policja przeprowadziła oględziny pojazdów, zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków. Trwa przyjmowanie zgłoszeń od właścicieli pojazdów.
Jak ustaliliśmy, pięć samochodów spłonęło doszczętnie, 2 uległy nadpaleniu. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. Wstępnie straty oszacowano na ponad 100 tys. zł.
Strażacy podkreślają, że tylko dzięki szybkiej reakcji służb nie doszło do większej tragedii. Od samochodu, który palił się na terenie posesji zajęła się część budynku. Uszkodzona została brama wjazdowa i część dachu garażowego.
Trwa ustalanie sprawcy podpaleń.
(tg)