Remont za przeszło 100 tys. zł

remont1

remont1
remont2
Po takim chodniku chodzić może na Morenie mało kto… Fot. t

Zapewne jedynie przypadkowy zbieg okoliczności sprawił, że przy Gojawiczyńskiej 4 na Morenie, gdzie mieszka wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Władysław Krugły, zrobiło się ładniej, estetyczniej. Wszystko to za sprawą kompleksowej przebudowy obejścia z ułożeniem nowego chodnika. Wścibscy mieszkańcy coraz bardziej się tą inwestycją interesują i komentują ową przypadkowość… Remont kosztował przeszło 100 tys. zł.
– Czyżby to tylko przypadek? – pytają. – Przypadkiem zapewne był też remont schodów wejściowych do budynku, w którym mieszka przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Woźniak. Takich schodów, ani takiego chodnika, nie ma nigdzie na osiedlu. Bagatelka w planie Rada Nadzorcza przeznaczyła na remont schodów przy Marusarzówny 6 tylko 16 tys. zł plus 19 tys. zł na malowanie klatki schodowej.
Plan remontów na 2014 r. Rada Nadzorcza zatwierdziła 10 lipca, ustalając na co zostanie wydanych 21.410.969 zł, (w tym: na remonty drogowe w skali całych zasobów ogółem zaplanowano wydanie 682.808 zł., natomiast – na remont chodnika przy Gojawiczyńskiej 4 przeznaczono aż 102.200 zł).
Czy to dużo, czy mało? Dla porównania – na zwężenie chodnika i miejsca postojowe przy Amundsena 3 zaplanowano wydanie 35 tys. zł (przebudowy i remontu nawet nie zaczęto), na remont i przebudowę ciągu pieszego i schodów przy Marusarzówny 2, dojście do szkoły zaplanowano 60 tys. zł (remont rozpoczęto pod koniec listopada). Jak na ironię w plan wpisano ułożenie chodnika i krawężnika przy Kolumba 5 na kwotę 5 tys. zł.
– To kpina – mówią mieszkańcy. – Blok ma pięć klatek, nie ma wcale chodnika, chodzimy ulicą. Dlaczego wykonuje się super remont przy Gojawiczyńskiej 4, a nie pamięta o chodniku którego w ogóle nie ma?! Wpłacamy pieniądze na remonty, a ich nie widać. Tego rada nie widzi?
Na remont nawierzchni asfaltowych dla dwóch Administracji Osiedla rada przeznaczyła 136 tys. zł. Natomiast na same projekty przebudowy dróg Amundsena 1-5, Myczkowskiego 7, Marusarzówny 17 i 19 i Kruczkowskiego 13 zaplanowano wydanie blisko 73 tys. zł.
W tym roku zaplanowano do wymiany dwie windy osobowe na Warneńskiej 8 i Marusarzówny 7c na łączną kwotę 240 tys. zł (do tej pory wymiany tej nie wykonano).
– Przeglądając zatwierdzony na ten rok plan remontów trudno nie mieć wrażenia, że niektóre bloki na Morenie są uprzywilejowane, choć wszyscy wnoszą jednakową opłatę na remonty – uważają mieszkańcy. – Na co wydano pieniądze, za które miały zostać wykonane remonty, a nawet ich nie rozpoczęto? Wydano je na niezaplanowane remonty.
(t)