Finał z sercem

wosp

wosp
1280 wolontariuszy zbierało w Gdyni datki podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego dzieła włączyli się także mieszkańcy naszej dzielnicy.

W tym roku WOŚP zagrała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. A dokładnie podczas tego finału Fundacja WOŚP chciała podnieść standardy na tych oddziałach i zakupić sprzęt na oddziały pediatrii: onkologiczne, kardiochirurgiczne, pulmonologiczne i reumatologiczne. Jerzy Owsiak zapowiada, że będzie to głównie sprzęt do diagnostyki, dzięki czemu będzie mogło być wprowadzone szybsze leczenie. Mają być zakupione m.in. ultrasonografy, rezonansy magnetyczne i tomografy komputerowe, urządzenia rentgenologiczne i do spirometrii, doposażone mają być też stanowiska intensywnej terapii pooperacyjnej. Drugim ważnym tematem tego finału WOŚP była geriatria. Na jej cel grano dotychczas dwa razy. Po raz pierwszy w 2013 roku, kiedy ze zbiórek udało się wesprzeć 67 ośrodków geriatrycznych w kraju i kupić ponad 2,2 tys. urządzeń, m. in. łóżek, wózków inwalidzkich, kardiomonitorów czy podnośników. W ciągu 22 poprzednich finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała do szpitali w Polsce sprzęt o wartości 590 mln zł.
Na Dąbrowie już po raz 23 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół nr 13. Jak co roku włączyli się do tej akcji nauczyciele, rodzice, uczniowie i absolwenci. 87 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na ulicach Gdyni.
– Młodsze dzieci sprzedawały wykonane przez siebie „orkiestrowe niespodzianki” – relacjonuje Małgorzata Hajduk z ZS nr 14. – Gimnazjaliści i absolwenci częstowali gości w „Kawiarence pod serduszkiem” pysznymi wypiekami rodziców i sprzedawali losy w loteryjce, w której każdy wygrywał. W szkolnej stołówce, która tego dnia zamieniła się w wielki teatr, odbywał się koncert. Na scenę wyszli wspaniali artyści z naszej szkoły oraz ich rodzice. Zabrzmiały dźwięki najlepszych przebojów w wykonaniu zespołów „Luz”, „Wiercipięty”, „Granda”, „Hiciorki”.
Z pewnością atrakcją koncertu był występ Marcina Speneera – finalisty programu X FACTOR.
– Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas 0D, II D, IV B, V A szkoły podstawowej i III C gimnazjum, którzy prawie w całości włączyli się w tę wielką akcję charytatywną – dodaje Małgorzata Hajduk. – Zebraliśmy 34232,18 zł. To wielki sukces całej szkolnej społeczności. Dzięki takim akcjom uczymy młodych ludzi wrażliwości na potrzeby innych i pracy zespołowej. Nasi uczniowie zasłużyli na 6. Gratulujemy! Za rok znów razem zagramy!
(kod)