Mali piłkarze

futbol

futbol
Rozgrywki to szansa dla młodych talentów               (fot. kod)

Gdyńska Akademia Piłkarska, do tej pory szkoląca dzieci i młodzież z Dąbrowy i Karwin, nawiązała pod koniec ubiegłego roku długo wyczekiwaną współpracę z Arką Gdynia S.I. Teraz zyskują na tym także dzieci z Wielkiego Kacka.
Niedługo rozpoczną się wyczekiwanie przez miłośników futbolu rozgrywki.
– Startuje kolejna edycja Gdyńskiej Ligi Piłkarskiej – informuje Sebastian Czajka z Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej. – Stwórz swój własny zespół i wystartuj w zorganizowanej lidze piłkarskiej.
Siedziba akademii znajduje się w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Nagietkowej 73 na Dąbrowie. Liga prowadzona będzie w dwóch kategoriach: Open – od 16 roku życia w górę i 35 plus – tylko dla osób po 35 roku życia.
Wszystkie ekipy, które mają ochotę pokopać amatorsko i w dobrej atmosferze spędzić aktywnie czas, organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy z piłką nożną. Kontakt z organizatorem ligi pod nr tel. 502078709 lub mailowo biuro@apgdynia.pl.
W żółto-niebieskich barwach
To wydarzenie wpisuje się w integrację środowiska wokół żółto-niebieskich barw, z jednoczesnym zachowaniem własnej tożsamości, budowanej przez ostatnie lata na terenie dzielnicy.
Na bazie wypracowanej przez wiele miesięcy umowy, oba kluby ustaliły wiele punktów zakładających miedzy innymi ujednolicone szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej, wzajemne wspieranie się w zakresie planów szkolenia, podnoszenia kwalifikacji zatrudnionych trenerów w obu klubach, współtworzeniu dobrego klimatu dla piłki nożnej w Gdyni, poszanowaniu wzajemnych relacji pomiędzy klubami, a także wymiana zawodników na linii Akademia-Arka i Arka-Akademia na ściśle określonych zasadach i warunkach zaakceptowanych przez obie strony.
Rozwinąć skrzydła
Gdyńska Akademia Piłkarska z główną siedzibą na Dąbrowie przy ZS nr 14, rozwija skrzydła również w dzielnicy Karwiny (SP 42, SP 46) i Kack (SP 20), aby z pasją i pełnym zaangażowaniem zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży miłość nie tylko do piłki nożnej, ale również do szeroko pojętej rekreacji ruchowej i zdrowego stylu życia, a co najważniejsze, nie pozwoli „zgubić” żadnego talentu, który być może w przyszłości zasilać będzie pierwszy zespół Arki Gdynia.
W akademii treningi techniki piłki nożnej rozpoczynają się od podstaw już w wieku przedszkolnym (od 3 roku życia) oraz w okresie szkolnym (do VI klasy szkoły podstawowej). Treningi piłkarskie przeplatają się z zajęciami lekkiej atletyki i koordynacji ruchowej, a prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i Instruktorów gwarantujących prawidłowy rozwój młodego człowieka na początku jego piłkarskiej drogi.
Dla uzdolnionych
– Dając szeroki wachlarz podstawowych umiejętności piłkarskich oraz ruchowych każdemu z naszych małych piłkarzy wierzymy, że podczas kolejnego etapu, w klubie naszego Partnera-Arce Gdynia, każdy uzdolniony młody chłopak będzie kontynuował rozpoczętą przygodę z piłką – informuje Sebastian Czajka, trener i koordynator akademii. – Umowa z Arką spowoduje, iż żaden z rokujących, uzdolnionych chłopców nie zostanie przeoczony, a tym, którym nie powiedzie się profesjonalna piłka, z pewnością kontynuować będą rozpoczętą naukę w formie rekreacyjnej i zabawowej.
Wszyscy mają nadzieję, że współpraca z Arką Gdynia S.I. przyniesie spodziewane efekty w niedługim czasie, a oba kluby będą usatysfakcjonowane z podpisanego dokumentu. Podczas podpisania dokumentu obecny był prezes Arki Gdynia S.I. Krzysztof Rybicki, dyrektor sportowy Arki Tomasz Bobryk i sekretarz klubu oraz trener grup młodzieżowych w Arce Ireneusz Michalik.
(kod)