Mistrzynie Polski

unihokej

unihokej
„Złote” dziewczęta i ich trener            (fot. arch. drużyny)

W zakończonym w Orzyszu Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych, unihokeistki z Dąbrowy nie miały sobie równych. Po raz drugi z rzędu zdobyły złote medale!
Jest to ogromny sukces drużyny zważywszy, że większość dziewcząt była o dwa lata młodsza od przeciwniczek. Dwanaście z nich w poprzednim sezonie sięgnęło po tytuł wicemistrza Polski w młodszej kategorii wiekowej, młodziczek.
– Głównym faworytem do złota były zespoły z Nowego Targu, Trzebini i Trzebiatowa – nie ukrywa Paweł Ludwichowski, trener dziewcząt. – My mieliśmy walczyć o miejsca 4 – 6. Należy dodać, że zdeklasowaliśmy wszystkie zespoły, odnosząc 4 zwycięstwa i remisując dopiero ostatni mecz turnieju (mając już zapewnione złote medale i grając w rezerwowym składzie).
„Srebrne” Podhale Nowy Targ przegrało dwa spotkania a „brązowy” Trzebiatów wygrał tylko dwa mecze i jeden zremisował.
– To świadczy o bardzo wyrównanym poziomie wszystkich startujących drużyn oraz zdecydowanej dominacji naszych gimnazjalistek! – cieszy się trener. – Dziewczyny pokazały, że ciężką i systematyczną pracą można wiele osiągnąć a marzenia są po to, by je spełniać.
MVP Turnieju została Weronika Grądzka – uczennica Gimnazjum 19 w Gdyni. Złote medalistki Mistrzostw Polski: Patrycja Bernacka, Oliwia Ryszewska, Katarzyna Pawłowska, Paulina Bednarczyk, Weronika Grądzka, Alicja Stój, Roksana Polańska, Wiktoria Krajewska, Aleksandra Rulewska, Martyna Sumisławska, Paulina Lewandowska, Sara Trznadel, Dominika Krause, Anna Kielar, Marta Kopysiewicz, Monika Sawczuk, Natalia Wodzińska, Julia Kaczmarek, Magda Jelińska.
Wkład w ten sukces miały również: Dominika Poręba, Paulina Makurat, Julia Osińska, Julia Hajduk, Natalia Szpakowska i Sawa Kwiatkowska i trener: Paweł Ludwichowski .
(kod)