Koncert finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek

akademia

akademia
Każde dziecko bezpłatnie otrzymuje Indeks Gdańskiego Lwiątka… Fot. t

W Ergo Arenie odbył się Koncert finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek. Jego widzami byli studenci Akademii Gdańskich Lwiątek oraz studenci Gdańskiej Akademii Przedszkolaków. Gwiazdą koncertu był zespół „Kilersi”, który porwał publiczność „mocnym uderzeniem” do tekstów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
Przed finałowym koncertem wystąpiły dzieci z gdańskiej Akademii Talent, maluchy z Gdańskiej Akademii Przedszkolaków – laureaci I Przeglądu Piosenki „Przedszkolaki śpiewają o Gdańsku”, a Czarodziej Maciej Pęda dał pokaz iluzjonistyczny.
Koncert prowadziła Kasia Stoparczyk, znana z programów telewizyjnych i radiowych, która uważa, że „Dzieci wiedzą lepiej” (audycja radiowej TRÓJKI).
Organizatorem Akademii Gdańskich Lwiątek jest Fundacja Wspólnota Gdańska, a współorganizatorem Wydział Rozwoju Społecznego (wcześniej jako Wydział Edukacji) UMG.
Uczestnicy Akademii Gdańskich Lwiątek pod opieką dorosłych – nauczycieli i rodziców – odwiedzają gdańskie placówki kulturalne ważne z punktu widzenia lokalnej tradycji i tożsamości: muzea, kina, teatry, kościoły, biblioteki, domy kultury i inne ciekawe miejsca. Każde zgłoszone dziecko bezpłatnie otrzymuje kolorową książeczkę (Indeks Gdańskiego Lwiątka), w którym przez 3 kolejne lata nauczania początkowego zbiera potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie każdego roku dziecko, które z powodzeniem ukończy kolejny etap (odwiedzi 6 wskazanych w Regulaminie miejsc), może bezpłatnie wziąć udział w Wielkim Finale i otrzymuje Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązową, srebrną i złotą).
(tg)