Pierwszy Gdynia CUP za nami!

gdyniaCUP1

gdyniaCUP1
Cheerleaderki zagrzewały do boju                (fot. Gdyńska Akademia Piłkarska Dąbrowa)

I Turniej Piłkarski im. Franciszki Cegielskiej był główną atrakcją rozgrywek Gdynia CUP 2015.
Idea wydarzenia zrodziła się przy okazji obchodów roku Franciszki Cegielskiej, prezydent Gdyni w latach 1990-1998 i jednocześnie patronki gdyńskiego Zespołu Szkół nr 14. W ramach turnieju odbyły się rozgrywki młodzieży szkolnej, w której swoje reprezentacje wystawiły gdyńskie szkoły podstawowe. Potem były rozgrywki klubów piłkarskich. Jedną z atrakcji był mecz gdyńskich radnych i reprezentacji lokalnych mediów – wygrany dla tych drugich.
Imprezie towarzyszył „Festyn Rodzinny z Franciszką Cegielską”. W programie znalazły się: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47, worek niespodzianek – coś miłego dla każdego, wspólne budowanie wielkiej makiety miasta, rodzinny konkurs plastyczny, zabawy dla najmłodszych, zabawy sportowe: koszykówka, kręgle, szachy, tenis, pokazy: cheerleaderki, skate, capoeira, zumba, aikido, stoisko żeglarskie z prawdziwą żaglówką, warsztaty survivalowe z harcerzami, majsterkowanie, edukacyjne zabawy i malowanie twarzy, koncert „Nuty z morza i marzeń”. A kawiarenka zapraszała na domowe ciasto, bigos i grochówkę.
Natomiast następna impreza została zaplanowana na 26 czerwca. To festyn na Leśnej Polanie przy ul. Szafranowej. Tym razem przygotowywany jest pod hasłem „Niech żyją wakacje”. Jak co roku na mieszkańców czeka mnóstwo dobrej i – co nie mniej istotne – darmowej zabawy. Zapraszamy w imieniu organizatorów!
gdyniaCUP2

Rozgrywki na boisku przy ZS nr 14              (fot. Gdyńska Akademia Piłkarska Dąbrowa)

(kod)