Świątynia rośnie, chociaż pomału…

boromeusz

boromeusz
Świątynia na Fikakowie jest miejscem wielu wydarzeń                             (fot. arch. parafii)
Od początku tego roku trwają intensywne prace na terenie kościoła p. w. św. Karola Boromeusza.
W ubiegłym roku styczeń upłynął pod znakiem intensywnych wysiłków. Trwały wewnętrzne prace wykończeniowe w plebanii. Ocieplono poddasza i obito płytami gipsowymi wszystkie pomieszczenia. Wycekolowano poddasze, sufity oraz klatkę schodową. Na piętrze ułożono płytki na korytarzu i w łazienkach. Trwa wyposażanie tych łazienek.
Z kolei w lutym zeszłego roku położono płytki w łazienkach poddasza i w kuchni. Zamontowano większość grzejników. Przygotowano biuro budowy w plebani. Ocieplono zewnętrznie ostatnie fragmenty ścian kościoła od strony plebani. Dla bezpieczeństwa postawiono ścianę oddzielającą kotłownię kościoła od wejścia do salki.
Trwały prace przy kładzeniu płytek na klatce schodowej, w kuchni i w jadalni plebani oraz wykonywaniu sufitów podwieszanych w zakrystiach kościoła dla oszczędności na ogrzewaniu. Zamówiono i zamontowano balustrady balkonów, balustradę na klatkę schodową, drzwi wewnętrzne na jedno piętro budynku. Wyposażono łazienki poddasza i piętra, mocowano elektryczne gniazda, włączniki, lampy i porządkowano teren wokół plebani. Zakupiono i zamontowano drzwi na piętrze budynku oraz w części kuchennej, drzwi na poddaszu, w części piwnicznej, barierki i kostkę przed wejściem do plebani, rozpoczęto montaż pieca. W tym czasie umeblowano także trzy mieszkania, do których w sierpniu ub. r. sprowadzili się kapłani. Na początku września doprowadzono gaz. Potem trwały prace w kotłowni i kuchni oraz drobne prace wykończeniowe w ostatnich pomieszczeniach.
Ten rok ponownie przyniósł ożywienie na placu budowy. W styczniu zamontowano dodatkowy grzejnik w kawiarence kościoła i usunięto awarię pieca grzewczego. Wykończono pralnię w budynku plebani. W lutym uzupełniono nagłośnienie kościoła i doprowadzono łącze nagłaśniające do plebani. Odbywał się również montaż bezprzewodowego internetu oraz telefonu. Następnie – po 7 latach – zaplanowano malowanie wnętrza świątyni.
(kod)