Znak na Gorczycowej

znak

znak
UL. Gorczycowa bywa zupełnie nieprzejezdna          (fot. arch. Czytelnika)
Od wielu lat w roku szkolnym pojawia się problem niewłaściwego parkowania przez niektórych rodziców odprowadzających swoje dzieci do szkoły.
Ostatnio duża ilość zaparkowanych samochodów do tego stopnia utrudniała przejazd, że wręcz uniemożliwiała przejazd choćby śmieciarki.
– Od tego roku szkolnego sprawa ma się poprawić – zapewnia Lechosław Dzierżak, przewodniczący RD Dąbrowy. – Dzięki mojej interwencji w Zarządzie Dróg i Zieleni, po lewej stronie ulicy Gorczycowej powstał zakaz parkowania. Powinno to rozwiązać problem braku przejazdu.
Potwierdza to pismo z ZDiZ, skierowane do naszej RD.
– Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni uprzejmie informuje, że znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” zostanie zamontowany w najbliższym czasie po lewej stronie na ul. Gorczycowej i będzie obowiązywał od nr 26 do budynku przy ul. Kameliowej 30 – odpowiada w nim Bogusław Moniuszko, p.o. kierownika Działu Dróg gdyńskiego ZDiZ.
Oczywiście to tylko jedno z koniecznych działań, bo jest tam jeszcze wiele do zrobienia.
– Brakuje odcinka drogi, brakuje miejsc parkingowych, uliczki są nieprzyjazne rowerzystom, dla bezpieczeństwa przydałoby się wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych – wylicza przewodniczący Dzierżak.

(kod)