Pasja do sportu

siatka

siatka
Siatkarze z Dąbrowy        (fot. mat RD)

Na terenie Zespołu Szkół nr 14 odbył się finał kolejnej – piątej już – edycji Amatorskiej Ligi Siatkarskiej Dąbrowa. Rozgrywki przyciągnęły licznych zawodników oraz kibiców.
Liga na dobre wpisała się do kalendarza imprez sportowych na trenie dzielnicy. Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 14 gościła amatorów siatkówki już niejednokrotnie. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja siatkówki wśród mieszkańców Dąbrowy, wyłonienie najlepszych zespołów dla rozegrania turnieju finałowego oraz reprezentowania dzielnicy w rozgrywkach wyższego szczebla. Organizatorem rozgrywek jest Rada Dzielnicy Dąbrowa, zaś w charakterze partnera tego projektu występuje Zespół Szkół nr 14.
Jesienią ubiegłego roku ruszyła kolejna tura rozgrywek. Gracze spotykali się raz w miesiącu. Zespoły były pięcioosobowe, każdy mógł się zgłosić i zapisać – nawet bezpośrednio przed meczem. Korzystanie z hali sportowej było bezpłatne, zaś rozgrywki oceniali profesjonalni sędziowie.
Ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – jest to liga amatorska, zatem mogły w niej brać udział wyłącznie osoby, które nie są zawodnikami klubów sportowych. Teraz na hali sportowej Zespołu Szkół nr 14 odbył się finał V edycji Amatorskiej Ligi Siatkarskiej Dąbrowa. Najlepsze zespoły w lidze otrzymały medale, okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Dzielnicy Dąbrowa.
(kod)