Letnia Szkoła Ratownictwa dla dzieci

szkoła

szkoła

Każdy, kto przez chwilę chce poczuć się jak ratownik wodny miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy w naszej Letniej Szkole Ratownictwa na plaży w Brzeźnie. Wśród ratowników było czworo mieszkańców Żabianki.
Zadaniem szkoły jest przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa wodnego i bezpiecznej kąpieli. W ramach zajęć instruktorzy zaprezentowali pokazy ratownictwa z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego, było można także poprawić technikę pływania dzięki zajęciom w wodzie. Lekcje były prowadzone na kąpielisku Molo Gdańsk Brzeźno przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania w każdą wakacyjną sobotę od 10:30 do 11:30.
– Fantastyczna sprawa, zawsze chciałem skorzystać z takich zajęć, a nie bardzo wiedziałem gdzie – mówi Romek Szydlarski z Chełmu. – Teraz cieszę się dyplomem potwierdzającym ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.
Zajęcia przeznaczone były dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Można w nich było wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.
Liczba miejsc była ograniczona – decydowała kolejność zgłoszeń. Projekt organizowany był we współpracy z Miejskim WOPR w Gdańsku oraz Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.