Konkurs i remont

parafia1

parafia1
Konkurs na najpiękniejszą koronę                                               (fot. Parafia św. Wawrzyńca)

Minione tygodnie upłynęły w parafii p. w. św. Wawrzyńca pod znakiem wyjątkowego konkursu oraz prac remontowych, przeciągających się ze względu na nieprzyjazna pogodę.
Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była dniem rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą, samodzielnie zrobioną koronę. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się twórczą weną i kreatywnością, a nierzadko pomagali im także rodzice, którzy zaangażowali się w przygotowanie niecodziennych, królewskich nakryć głowy. Przed ołtarzem można było zobaczyć korony papierowe, pozłacane, dekorowane kwiatami, czy wykonane z usztywnionych, dzierganych na szydełku koronek. Zwycięzcę wskazał i nagrody wręczył ks. Krystian Kletkiewicz, wykładowca z Gdańskiego Seminarium Duchownego i główny Ceremoniarz Diecezji, który gościł z wizytą w parafii.
Tymczasem niedawno ekipa remontowo-budowlana zakończyła prace przy przykościelnym budynku gospodarczym: warsztacie i garażu. Końcowe roboty objęły montaż oświetlenia w garażu i na zewnątrz budynku oraz ostateczne wykończenie elewacji. Z powodu niesprzyjającej pogody prace trwały z przerwami około półtora miesiąca, z tego faktycznie zajęły niewiele ponad tydzień. Złośliwość aury udało się jednak pokonać, a remont doprowadzić do finiszu.
(kod)