Co z Radosną?

DSC 1586

DSC 1586
Ulica w đrodku duego , pięknego osiedla                                         (fot.a)

Piękna dzielnica, nowoczesne budynki, bogata infrastruktura oraz łatwy dojazd do Centrum, to wizytówka naszej dzielnicy. Jednak na rewersie tej wizytówki widnieje obrazek, który nie pasuje do obrazu Wielkiego Kacka. Jest nim ulica Radosna która skutecznie opiera się wszelkim próbom jej zagospodarowania i w dalszym ciągu wygląda jak zwykła polna droga.
Mimo, że do problemu Radosnej podchodzono wiele razy, nikomu jak na razie nie udało się temu zaradzić. Kiedy planiści rozrysowali pierwotny kształt drogi część właścicieli nie wyraziła zgody na zabranie im części nieruchomości na pas drogowy. I nie ma się tu czemu dziwić, przecież to ich ziemia, więc dlaczego kosztem właścicieli miasto ma budować drogę?
Postanowiono więc połączyć Radosną z Wielkopolską, co się udało, ale dalsze działania dotyczące tej ulicy można nazwać połowicznymi – planowano położenie płyt yomb, aby utwardzić „jezdnię” jednak w tej koncepcji zapomniano całkowicie o pieszych mających brodzić w błocie wzdłuż ulicy.
Na szczęście ZDiZ w tym roku zleci wykonanie projektu drogi. A skoro wyda się pieniądze na projekt, należy oczekiwać również realizacji. Wreszcie droga, którą dojeżdża się do szkoły ma szansę stać się pełnoprawną ulicą z chodnikiem dla pieszych oraz systemem odprowadzania wody.
(a)