Zdrowe jedzenie i gotowanie

jedzenie1

jedzenie1
Wspólne przygotowywanie posiłku (fot. SP nr 20)

Uczniowie kackiej „dwudziestki” uczcili świeto obchodzone na całym kontynencie – Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania.
Było pysznie i kolorowo!W tym roku uczniowie klas I-III przygotowali apel, podczas którego dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce prozdrowotnej i poznały kilka ciekawostek dotyczących zdrowego żywienia i trybu życia.
Dzieci z klas 0-III przebrały się w ubrania w „witaminkowych” kolorach. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszy strój pod hasłem „Owoc, warzywo”.
Później maluchy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Zdrowe śniadanie”. Dzieci poznały odżywcze walory musli. Samodzielnie dobrały dodatki i zjadły zdrowy posiłek na bazie jogurtu naturalnego. Dziewczynki i chłopcy robili ponadto soki oraz sałatki owocowo- warzywne.
Klasy IV-VI również uczestniczyły w apelu poświęconym zdrowemu żywieniu oraz programowi „Trzymaj formę!”.
Na tym tle wyróżniła się jedna z klas drugich. Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania, dzięki inicjatywie rodziców, uczniowie klasy II F uczestniczyli w warsztatach klasowych z udziałem przedstawicieli Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo w Sopocie. Dzieci otrzymały imienne plakietki z napisem ,,Zdrowo jem – jestem ważny, dbam o siebie”. Uczestniczyli w lekcji na bazie ,,Piramidy Zdrowego Wyboru”, poszerzonej o wykonanie i spożywanie owocowych koktajli. Od dzisiaj sami robią owocowe soki, które są bardzo zdrowe i dodają dużo energii!
Ponadto podopieczni „dwudziestki” mieli zajęcia techniczne w Castoramie. Dzieci z klasy III c i III e były na zajęciach praktycznych zorganizowanych przez Castoramę w Osowie. Maluchy poznały różnicę między gwoździem a śrubą. Wkręcały, wbijały, przyklejały tak długo, aż powstała niezwykła zabawka drewniana… pociąg oraz karmnik. Było wiele zabawy i radości. Dzieci zabrały wykonane przez siebie zabawki do domu. Mają pamiątkę, którą mogą sobie pokolorować w dowolny sposób.

(kod)