Będzie cieplej i oszczędniej

Trwa termomodernizacja budynku przedszkola nr 74 przy ul. Magellana. Obecnie trwa przebudowa wejścia do placówki i tarasu zewnętrznego. Kontynuowane są także prace związane z wykonaniem nowej elewacji na kolejnych fragmentach budynku. Dzięki termomodernizacji utrzymanie budynku będzie tańsze i bardziej ekologiczne.
Zamontowano już nowe okna i wymieniono wszystkie grzejniki. Wymieniono też oświetlenie zewnętrzne, dobiega końca zagospodarowanie terenu.
W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, fundamentowych i piwnicznych, montaż powłoki antygraffiti na ścianach zewnętrznych do wysokości 3 metrów powyżej terenu, wykonanie nowych pokryć dachowych, demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych oraz wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac podniesiono też attyki dachowe o 30 cm i kominy o 60 cm. Wymieniono też, na bardziej szczelne, okna i drzwi. Przy okazji zamontowano nowe rurociągi w większości poprowadzone po starych trasach, nowe grzejniki, a także wymieniono armaturę na eko.
Wykonawcą prac jest konsorcjum, którego liderem jest DKD sp.o.o. Koszt inwestycji to około 2 mln zł.

mat. prasowe

fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska