Nowe sklepy i restauracje

Aż dwa popularne markety i trzy restauracje otworzyły swoje drzwi w ostatnim czasie w naszej okolicy. Dzięki temu organizacja remontu lub drobnych napraw w domu będzie łatwiejsza, mamy większy wybór miejsc do zrobienia zakupów spożywczych, a apetyt na coś specjalnego zostanie zaspokojony. Na Dąbrowie otwarte zostały Lidl i SurfBurger, a na Karwinach Leroy Merlin, Karwinianka oraz Tapas Andalucia. Co więcej, niemałe zmiany szykują się także w Biedronce na Dąbrowie.
Jednym z najbardziej oczekiwanych sklepów w naszej okolicy był właśnie market budowlany. Dotąd na zakupy związane z remontem lub urządzaniem ogrodu mieliśmy najbliżej na Osową, do Castoramy, do Obi na Pustkach Cisowskich – Demptowie, Bricomarché przy Galerii Szperk lub DOMBI przy Łużyckiej. Dziś już możemy zaoszczędzić sobie drogi, bo w drugiej połowie listopada na Karwinach otwarty został Leroy Merlin – pierwszy w Gdyni.
Nowy market budowlany zajął miejsce dawnego Tesco przy ul. Nowowiczlińskiej 35. Sklep ma powierzchnię 11 tys. m kw., oferuje 40 tys. produktów gotowych i na zamówienie. Wśród nich są m.in. materiały budowlane, rośliny, artykuły wyposażenia wnętrz, narzędzia, ozdoby.
Leroy Merlin na Karwinach czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6.30-21.00 oraz w niedziele w godz. 9.00-20.00.
Jak sobota to…
Amatorzy ryneczku Lidla dobrze znają sklep przy ul. Gryfa Pomorskiego w Wielkim Kacku. Warto wiedzieć, że pod koniec października sieć otworzyła w naszej okolicy swój drugi market – przy u. Rdestowej 55. To dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców okolicy Leśnej Polany na Dąbrowie oraz Kaczych Buków, bo teraz na zakupy spożywcze jest bardzo blisko. Niektórych może dodatkowo ucieszyć fakt, że przed sklepem dostępnych jest aż 105 miejsc parkingowych.
W Lidlu na Dąbrowie kupimy m.in. świeże owoce i warzywa, mięso, słodycze czy nabiał. Można tu znaleźć ofertę w ramach tygodni tematycznych z produktami różnych kuchni świata oraz ofertę artykułów przemysłowych. W nowej placówce dostępne są tekstylia oraz artykuły gospodarstwa domowego.
Lidl przy ul. Rdestowej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00 oraz w niedzielę w godz. 9.00-18.00.
Smakujemy okolicę
Ta wiadomość ucieszy smakoszy – mapa gastronomiczna naszej okolicy także się powiększa. W ostatnim czasie na Dąbrowie otwarty został drugi gdyński lokal restauracji Surfburger. Na smakoszy hamburgerów czeka ponad 20 różnych kompozycji do wyboru, a także m.in. frytki i lemoniady.
Surfburger działa przy ul. Nowowiczlińskiej 13, restauracja realizuje także dowozy. Szczegóły: www.surfburger.pl.
Nie zabrakło nowości dla amatorów pizzy. Karwinianka, młodsza siostra pizzerii Pogórzanka, została otwarta pod koniec października. W ofercie jest blisko 30 rodzajów pizz oraz dwie foccacie. Warto tu wspomnieć m.in. o pizzy z dziczyzną, która w lokalach w naszej okolicy jest niespotykana, czy także o flagowej Karwiniance – placku z sosem pomidorowym, serem cheddar, szarpaną wieprzowiną, ogórkiem kiszonym, papryką jalapeno i czerwoną cebulą.
Pizzeria Karwinianka znajduje się przy ul. Brzechwy 13, realizuje także dowozy. Szczegóły: www.pogorzanka.pl/nasze-lokale/pizzeria-karwinianka
Co więcej, Karwiny wzbogaciły się o lokal, którego smaki zabiorą nas prosto do Hiszpanii… oraz w różne regiony Polski. W Tapas Andalucia posmakujemy bowiem specjałów m.in. kuchni iberyjskiej, ale także polskich smakołyków. Codziennie serwowane są nowe dania, ale trzeba zaznaczyć, że jest to sklep, a nie restauracja. Stąd w ofercie dostępne są także produkty pakowane oraz na wagę, w tym m.in. oliwki, kalmary, jamon, sery, miody i dżemy.
Tapas Andalucia mieści się przy ul. Korzennej 8, zakupy możliwe są wyłącznie stacjonarnie. Szczegóły: www.facebook.com/LaTapitaHiszpanska
Biedronka odfrunie ze skrzyżowania?
Już wiadomo, że na Dąbrowie szykują się kolejne zmiany. Do Wydziału Architektury Urzędu Miasta został już złożony wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na działce przy ul. Wiczlińskiej 45A. Obecnie zlokalizowany jest tam sklep Biedronka, a sam teren w ostatnim czasie zmienił właściciela. Z dokumentów przygotowanych przez urzędników wynika, że nowy właściciel działki może w tym miejscu wybudować piętrowy budynek mieszkalny z usługami w parterze. Co ważne, blok ten ma nawiązywać paramentami do istniejących już domów przy ul. Serdecznikowej.
I chociaż jest jeszcze za wcześnie, by mówić o potencjalnych usługach zlokalizowanych w nowej inwestycji, to warto pamiętać, że możliwości zrobienia zakupów spożywczych w okolicy i tak nie zabraknie. Naprzeciwko Biedronki przy ul. Wiczlińskiej znajduje się bowiem market sieci Stokrotka.