Precz z nudą w ferie

4 lutego zaczynają się w województwie pomorskim ferie zimowe. Dla każdego rodzica jest zawsze dylemat co robić w czasie dwutygodniowej przerwy ze swoimi pociechami. na szczęścia przygotowano dla naszych milusińskich mnóstwo atrakcji.
Ciekawych ofert w mieście przybywa. Problemem nie będzie brak zajęć, tylko decyzja – co wybrać. A wybierać możemy zarówno w zajęciach darmowych, jak i płatnych.
Ferie w gdyńskich szkołach
Szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowały gdyńskie szkoły – zajęcia sportowe i rekreacyjno-turystyczne, plastyczne i manualne, praktyczne – majsterkowanie, muzyczno-teatralne, gry i zabawy kształcące, informatyczne, świetlicowe, podstawy szycia, warsztaty filmowe, taneczne, kulinarne, a także półkolonie.
Większość zajęć jest bezpłatna, niektóre placówki przewidują odpłatność za posiłki lub wyjścia np. do kina czy Centrum Nauki Experyment.
Ferie w bibliotece
Znamy już także niektóre wydarzenia przygotowane na czas ferii w wybranych filiach Biblioteki Gdynia, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach literacko-plastycznych, rozwiązywać detektywistyczne zagadki, obejrzeć przedstawienia teatralne, układać klocki LEGO, czy też poznać fascynujący świat pszczół.
Ferie w Muzeum Miasta Gdyni
Najmłodsi bywalcy Muzeum Miasta Gdyni wiedzą, że w tej instytucji kultury nie ma nudy. Tak samo będzie w ferie, podczas których odbywać się tam będą liczne zajęcia, takie jak warsztaty „Nad głową” – z tworzenia karuzeli nad łóżko, „Karaluchy pod poduchy” – z tworzenia poszewek na poduszki, „Pierwsze koty za płoty” – graficzne, „Strona zaczarowana” – z tworzenia ilustracji, „Od nitki do portu” – tworzenie obrazu z wełny, „Portal do portu” – malarskie, „Do ramy przyłóż” – tworzenie małej scenografii, czy „Kształty proste” – plastyczne z mozaiki artystycznej.
Zimowe ferie w Przystani Lipowa 15
W swoje progi również na czas ferii zaprasza Przystań Lipowa 15 – centrum sąsiedzkie, które ma za zadanie integrować mieszkańców w każdym wieku oraz przestrzeń do rozwoju zainteresowań i realizacji własnych inicjatyw. Swoje działania Przystań Lipowa 15 kieruje do rodzin z maluchami (w Przystani powstaje klub rodzica), do dzieci (gimnastyka, szachy, warsztaty teatralne) i dorosłych (zajęcia ruchowe i szereg warsztatów np. ogrodnicze, kosmetyczne, manualne).
W programie na czas ferii:
Planszówki i tenis stołowy dla młodzieży w wieku 13-17 lat
Wtorek 15 i 22 lutego
Środa 16 i 23 lutego
Czwartek 17 i 24 lutego
w godzinach 12:00 – 15:00
Konieczne jest wypełnienie, przez rodzica/opiekuna prawnego, zgody i oświadczenia – dostępne w Domu Sąsiedzkim Lipowa 15
Sala sąsiedzka z kącikiem malucha – dostępna dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0 – 6 lat
Wtorek 15 i 22 lutego
Środa 16 i 23 lutego
Czwartek 17 i 24 lutego
w godzinach 12:00 – 14:00
Przy pierwszym uczestnictwie konieczne jest wypełnienie oświadczenia – dostępne w Domu Sąsiedzkim Lipowa 15
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Aktywne ferie z Sharks Travel
Sharks Travel to firma, która organizuje wyjazdy dla dzieci i młodzieży, w tym letnie i zimowe obozy w kraju i zagranicą oraz zimowe wyjazdy rodzinne m.in. na Syberię.
Na czas ferii firma przygotowała dwa aktywne turnusy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat, które będą odbywać się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa 10 na Karwinach.
I turnus: 14 – 18 luty
II turnus: 21 – 25 luty
Czas trwania zajęć: 8.00 – 16.00
W programie:
gry i zabawy logiczne
wyjścia na lodowisko
zajęcia gimnastyczno-taneczne
zajęcia z robotyki LEGO MindStorm
zajęcia na basenie
zajęcia na świeżym powietrzu np. lepienie figur śnieżnych
codziennie 2 godziny na hali sportowej
turnieje i konkursy sportowej
W cenie 599 zł – ubezpieczenie, wyżywienie, wejściówki oraz wszystkie atrakcje.
Informacje i zapisy: www.sharkstravel.pl , tel. 506 677 800, mail: biurosharks@gmail.com
Akademia Przygody z angielskim
ProfiLingua zaprasza w ferie na zajęcia ogólnoedukacyjne z językiem angielskim dla dzieci w wieku 5-6 oraz 7-9 lat.
– To doskonała zimowa przygoda pełna zabaw ruchowych, kreatywnych i muzycznych. Podczas zajęć uczymy ważnych umiejętności społecznych, rozbudzamy ciekawość świata i przeprowadzamy eksperymenty. Dodatkowo rozwijamy umiejętność komunikacji w języku angielskim poprzez różnorodne gry, zabawy oraz projekty – informują organizatorzy.
Co zawiera kurs?
zajęcia 3×120 min.,
angażujące gry, zabawy i piosenki,
aktywności rozwijajcie kreatywność,
eksperymenty i zadania projektowe,
naukę angielskiego w przyjaznej atmosferze,
małe grupy zapewniające indywidualne podejście,
bezpieczną naukę uwzględniającą wszystkie procedury GIS.
Program zajęć
Dla dzieci w wieku 5-6 lat:
codzienne zajęcia angielskiego w towarzystwie ulubionych bohaterów filmów i kreskówek
angażujące gry i zabawy ruchowe,
fascynujące doświadczenia, m.in. cytrynowe wulkany, szukanie nowych kolorów, poznawanie właściwości wody i śniegu,
niezwykłe projekty, m.in. tworzenie kolorowych karmników dla ptaków, projektowanie zimowych krajobrazów z milionem śnieżynek.
Dla dzieci w wieku 7-9 lat:
eskapada na Alaskę z wykorzystaniem angażujących materiałów interaktywnych
nauka angielskiego poprzez nowe piosenki, gry i zabawy,
angażujące projekty i doświadczenia, np. samodzielne robienie campingu, poszukiwanie zorzy polarnej, budowanie sań, powożenie psim zaprzęgiem,
zdobywanie odznak potwierdzających nabyte umiejętności.
Zimowa Olimpiada – ferie na statku
Stena Line Polska zabierze dzieci w ferie do krainy Zimowej Olimpiady, gdzie najmłodsi poczują dużo radości z rywalizacji w nietypowych konkurencjach.
– Wraz z naszymi małymi pasażerami przeniesiemy się na Zimową Olimpiadę, gdzie na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie gier ruchowych, slalomów, skoków czy najdziwniejszych biegów. Po wykonaniu każdej konkurencji, dziecko otrzymuje naklejkę, którą należy wkleić do karty zadań. Dzieci, które zbiorą wszystkie naklejki, otrzymują nagrodę! – informują organizatorzy.
Mali pasażerowie wezmą udział w niezwykłych konkurencjach. Przechodząc przez lodowy labirynt – tajemniczy tor przeszkód z niespodziankami – poprawią swoją kondycję i nabiorą odwagi. Wystartują w wyścigach reniferów i skokach pingwinków. Zimowe układanki, zabawy taneczne, rzuty to kolejne atrakcje. Ale przecież sport to nie wszystko! Podczas warsztatów plastycznych pod okiem animatora dzieci wykonają medale, wspólny plakat olimpijski a nawet pamiątkowe przypinki, które zabiorą do domu, by wspominać swój udział w feriowej olimpiadzie, na której swoją porcję wrażeń dostaną też dorośli.
A wszystko to na morzu podczas 24-godzinnego rejsu promem w cenie od 129 zł/dziecko i od 249 zł/dorosły, w dniach 25 i 26 lutego, bez zejścia na ląd, podczas których będzie dyskoteka oraz nauka tańca dla dorosłych oraz dwa wesołe bloki rozrywkowe dla dzieci.
Podana cena zawiera:
rejs promem;
kabinę 4-os. z łazienką (na cały czas rejsu);
obiad w formie szwedzkiego stołu, z napojami;
atrakcje dla dzieci zgodnie z programem;
rozrywkę na statku dla dorosłych zgodnie z programem.
Ferie z Flautą
Stowarzyszenie Flauta zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 13 lat na sportowo-edukacyjne półkolonie „Zima na Flaucie” w hotelu Mercure Gdynia Centrum.
Turnusy:
14 – 18 luty 2022
21 – 25 luty 2022
Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 – 16.30, profesjonalną kadrę pedagogiczną, super program edukacyjny.
W cenie 890 zł (kolejne dziecko rabat 100zł) codziennie obiad, desery, ciepłe i zimne napoje, wejścia do placówek muzealnych, na zajęcia sportowe i warsztaty edukacyjne. Można rozliczać bon turystyczny.
W programie m.in: warsztaty i aktywności w oparciu o partnerstwa z:

Muzeum Emigracji,
Gdyńskim Centrum Filmowym,
Fundacją Sportu Pozytywnego,
Teatrem Muzycznym w Gdyni,
Zespołem Sportowych Szkół Ogólnokształcących,
OTOZ Animals – schronisko Ciapkowo,
Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej.
Półkolonie są wpisane do rejestru Kuratorium Oświaty.
Zapisy i informacje: wypoczynek@flauta.eu, tel. 508 528 844.
Feerie experymentów
W Centrum Nauki Experyment Feerie Experymentów trwają już od 15 stycznia!
– Czas na feerie experymentów! W zbliżające się ferie zimowe mamy dla Was kilka propozycji – będą slajmy, chemiczne podróże, rozwiązywanie zagadki skarbu faraona i wiele więcej! Startujemy już 15 stycznia, a kończymy dopiero 27 lutego. Będziemy więc mieli dla was dodatkowe atrakcje przez cały czas trwania ferii zimowych w Polsce. Co więcej, w tym czasie jesteśmy otwarci przez siedem dni w tygodniu – informują organizatorzy.
Zimowe slajmowisko
W te ferie trochę zamieszamy! A konkretnie zamieszacie Wy! Od 15 stycznia w Experymencie przyjdzie czas na slajmy. Dlaczego od 15 stycznia, skoro ferie w Gdyni startują miesiąc później? Bo my ruszamy z feryjnymi aktywnościami wraz z pierwszymi województwami. Szykujcie się na wspaniałą, rodzinną zabawę z przeróżnymi slajmami! Warsztaty są przystosowane dla dzieci powyżej 6. roku życia i odbywają się w weekendy.
W trakcie warsztatów:
stworzymy magnetycznego slajma,
sprawdzimy, czy slajmy mogą zmieniać kolor,
zbudujemy slajmowy wulkan,
ulepimy fantazyjne kształty z masy plastycznej
Wiek: 6+
Terminy: 15-16.01, 22-23.01, 29-30.01, 05-06.02.2022 | godz. 11:00, 13:00 i 15:00
Czas: ok. 1 godz.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego
Chemiczna podróż dookoła świata
W 80 dni dookoła świata? Strasznie długo! W Experymencie takie rzeczy robimy w… godzinę! Nasza chemiczna podróż przez wszystkie kontynenty, choć krótsza, to dostarczy równie wielu emocji, co ta przeżyta przez Fileasa Fogga w powieści Juliusza Verne’a. Cóż to będzie za przygoda!
A kiedy będzie można ją przeżyć? Od 12 do 27 lutego, oczywiście w Experymencie!
W trakcie warsztatów:
zbudujecie statek, którym przepłyniecie do Ameryki Północnej,
odgadniecie tropy australijskich zwierząt,
wykonacie mrożące, antarktyczne eksperymenty.
Wiek: 3+
Terminy: 12-27.02.2022 | godz. 10:00, 13:00 i 16:00
Czas: ok. 1 godz.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego.
Skarb faraona
Jest rok 3332. Roboty i ludzie żyją w pełnej symbiozie. Jeden z naukowców, wraz ze swoim przyjacielem Lofi, znajduje dziennik Profesora Exp z 2022 roku. Wygląda na to, że dawno temu Profesor Exp dotarł do informacji, gdzie ukryty jest tajemniczy skarb faraona, jednak nie udało mu się go odnaleźć. Naukowiec i jego przyjaciele zbierają zespół dzielnych archeologów, którzy cofną się w czasie i odnajdą zaginiony skarb! Jesteście gotowi podjąć się tego zadania?
W trakcie warsztatów:
zaprogramujemy archeologicznego robota,
stworzymy mapę gwiazdozbiorów,
zapiszemy tajną wiadomość znikającym atramentem.
Wiek: 6+
Terminy: 12-27.02.2022 | godz. 12:00 i 15:00
Czas: ok. 1 godz.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego.
Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej
Tu, podobnie jak w Experymencie, ferie już się rozpoczęły.
Muzeum Marynarki Wojennej na okres od 18 stycznia do 25 lutego przygotowało zwiedzanie z przewodnikiem po ekspozycjach w promocyjnej cenie – 5 zł / dzieci i 9 zł / dorośli (plus bilet wstępu).
Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. wystawę „W świecie dawnych żaglowców”, opowiadającą o tych rodzajach statków i ich ewolucji od późnego średniowiecza po drugą połowę XIX wieku. Na gości czeka też m.in. wystawa stała opowiadająca o historii polskiej Marynarki Wojennej.
Zwiedzanie od wtorku do piątku o godz. 10.00 i 12.00.
Grupy maks. do 15 osób. Obowiązuje kolejność przybycia.
mat. prasowe

fot. mat. prasowe