Pakiet mieszkańca 2024

Nowy rok, nowy pakiet mieszkańca! W 2024 roku nadal można korzystać z funkcjonalności Karty Mieszkańca. Aby jednak było to możliwe, należy wcześniej dodać pakiet mieszkańca 2024.
Pakiet mieszkańca umożliwia aktywowanie Karty Mieszkańca w danym roku kalendarzowym. Bez niego Karta pozostaje nieważna i nie można z niej korzystać. Dodanie pakietu jest proste i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wniosek należy złożyć i opłacić na stronie Jestem z Gdańska po zalogowaniu na swoje konto lub w aplikacji Jestem z Gdańska. Koszt pakietu to zaledwie 1 zł.

Korzyści dla użytkowników
Oferta Karty Mieszkańca jest bardzo rozbudowana i nie dotyczy już tylko bezpłatnych wejść do gdańskich atrakcji czy bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Obecnie umożliwia i ułatwia dostęp do szeregu usług miejskich.
Aktualnie dzięki Karcie Mieszkańca można:
korzystać z bezpłatnych wejść raz w roku do najważniejszych gdańskich instytucji, w tym NOWOŚCI: wybranej oferty Instytutu Kultury Miejskiej i Gdańskiego Archipelagu Kultury,
korzystać z rabatów sięgających nawet 70% u blisko 200 partnerów Karty Mieszkańca,
kupować bilety na wydarzenia miejskie z rabatem,
dodać swojemu dziecku pakiet bezpłatnych przejazdów na dany rok szkolny i tym samym umożliwić mu korzystanie bezpłatnie z gdańskich autobusów i tramwajów ZTM,
doładowywać swoją Kartę Mieszkańca płatnymi, imiennymi biletami okresowymi na komunikację miejską i dzięki temu podróżować bezpłatnie SKM/PKM/POLREGIO w granicach Gdańska lub jeśli jest się osobą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów w ZTM, można dodać dokument uprawniający do ulgi, by podczas kontroli biletowej okazywać jedynie Kartę Mieszkańca,
kupować bilety okresowe w aplikacji Jestem z Gdańska oraz okazywać bilet zakupiony w aplikacji podczas kontroli biletowej,
dzięki aplikacji Jestem z Gdańska można wypożyczać i oddawać książki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, dokonywać zgłoszeń do Gdańskiego Centrum Kontaktu oraz w łatwy sposób opłacać podatki,
gromadzić punkty i zdobywać nagrody w konkursach organizowanych w ciągu roku, takich jak np. konkurs bożonarodzeniowy,
głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego w wygodny i bezpieczny sposób.
Nowe pakiety, nowe możliwości
W 2023 roku uruchomione zostały nowe, ciekawe pakiety. Pakiet Gdańskiego Wolontariusza nagradza działania wolontariackie i pozwala jego posiadaczom na zdobywanie punktów i wymienianie ich na nagrody.
Smakosze na pewno nie przeoczyli pakietu Smaki Gdańska, dzięki któremu można spróbować dań inspirowanych dawną, gdańską kuchnią. Ambasadorem projektu jest znany kucharz Wojciech Modest Amaro. Pakiet Smaki Gdańska jest płatny i występuje w trzech wariantach: solo, duet i kwartet.
Oprócz tego można skorzystać także z Pakietu Gdańskiej Dużej Rodziny i Pakietu Dostępności. Pierwszy skierowany jest do osób, które do tej pory uprawnione były do korzystania z Karty Gdańskiej Dużej Rodziny, drugi zaś do osób z niepełnosprawnością.
Dodaj pakiet mieszkańca online
Ważność Karty Mieszkańca możesz przedłużyć online na Jestem z Gdańska lub w aplikacji Jestem z Gdańska – to najszybszy i komfortowy sposób. Wystarczy zalogować się na swoim koncie, wybrać pakiet mieszkańca 2024, dodać dokumenty weryfikacyjne (jeśli jest to konieczne), opłacić wniosek kwotą 1 zł i wysłać wniosek.
Pakiet mieszkańca 2024 można dodać również w Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, al. Grunwaldzka 148, czynne poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 08.00-18.00; środa 09.00-18.00; sobota 10.00-16.00. Warto zarezerwować wcześniej termin wizyty przez formularz na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie +48 58 300 06 59 (09.00-17.00 od pon. do pt.).
fot. www.gdansk.pl