Przystań w naszej okolicy i poznajmy się lepiej

Gimnastyka, szachy, planszówki, a także wspólne śpiewanie kolęd przy pianinie. Grudzień w Domu Sąsiedzkim w Przystani Lipowa 15 obfituje w atrakcje. Poza zajęciami z harmonogramu, na „lipową” warto także przyjść, żeby po prostu spotkać się z sąsiadami.
Przystań Lipowa 15 działa w Wielkim Kacku od 2018 roku. I chociaż z powodu pandemii – jak większość tego typu miejsc – musiała ograniczyć swoją działalność, to nie brakuje tu sąsiedzkich aktywności. W kalendarz na stałe wpisały się już m.in. joga prowadzona przez sąsiadkę Bognę, czy aerobik z Kasią. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w warsztatach szachowych, a specjalnie z myślą o rodzicach i ich dzieciach organizowane są m.in. spotkania „Mamy Przystań” oraz zabawy plastyczne.
W grudniu nie brakuje także wyjątkowych, okazjonalnych spotkań. To m.in. akcja szycia zabawek sensorycznych dla psiaków i kotów przebywających w Ciapkowie, warsztaty kreatywnej plastyki dla dzieci w wieku 6-10 lat czy wspólne kolędowanie przy pianinie.
Domu Sąsiedzkiego można także przyjść bez okazji – poczytać książkę, napić się herbaty, porozmawiać z animatorkami lub innymi sąsiadami. Chętni mogą zorganizować tu swoje zajęcia i spotkania. To sposób nie tylko na nawiązanie nowych znajomości, ale także na rozwijanie pasji. W przyszłym, 2022 roku, sąsiedzi i sąsiadki będą mieli jeszcze większy wpływ na działanie Przystani. To miejsce funkcjonuje dzięki ich kreatywności; pojawią się nowe możliwości jej rozwinięcia.
Udział we wszystkich spotkaniach w Domu Sąsiedzkim jest bezpłatny, ale zwykle obowiązują zapisy. Program i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.przystan.gdynia.pl.