Wspólne Podwórko 2023

Gdańsk. Plac budowy przy stawie Piekarnicza

W Gdańsku jest już niemal 160 podwórek, które dzięki dofinansowaniu miasta w ramach programu Wspólnego Podwórka przeszły metamorfozę. Właśnie ogłoszona została tegoroczna edycja Konkursu. Podobnie jak w ubiegłym roku Wspólnoty Mieszkaniowe i inni właściciele nieruchomości dzierżawiący tereny przyległe do budynku otrzymać mogą dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł i wsparcie w realizacji przedstawianego projektu zagospodarowania podwórka.
Nawet 100 tys. zł na urządzenie nowego, wspólnego podwórka
Zadaniem programu realizowanego przez Gdańskie Nieruchomości już od 2014 r., jest wsparcie mieszkańców w organizacji terenów, z których faktycznie korzystają, zgodnie z ich potrzebami i pomysłami.
Ocenie komisji konkursowej, w skład której wchodzić będą przedstawiciele Rady Miasta Gdańska i Gdańskich Nieruchomości, podlegać będzie projekt złożony przez uczestników. Przy ocenie dodatkowymi puntami premiowane będą przewidziane w projekcie rozwiązania w zakresie małej retencji, organizacji punktu gromadzenia odpadów, ale także pomysły na nowe nasadzenia i tereny zielone.
Na zgłoszenia do konkursu Wspólne Podwórko 2023 czekamy do 29 grudnia, a wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Gdańskich Nieruchomości.
Każdego roku w Gdańsku powstają nowe, piękne Wspólne Podwórka
Wspólne Podwórko to jeden z programów cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. W Gdańsku jest już niemal 160 podwórzy, które przy dofinansowaniu miasta zagospodarowane zostały zgodnie z pomysłami mieszkańców. Wiele z nich zyskało uporządkowane miejsca gromadzenia odpadów, miejsce zabaw dla dzieci i odpoczynku dla dorosłych oraz integracji sąsiedzkiej. Wsparcie finansowe miasta umożliwia także wdrożenie na naszych podwórkach eko rozwiązań, które dziś powinny już być standardem. Dlatego jednym z dodatkowo punktowanych elementów projektu jest przemyślana organizacja gospodarowania wodą. W ramach Wspólnego Podwórka we wnętrzach podwórzowych, poza grządkami kwiatowymi i małą architekturą powstają więc także zbiorniki na deszczówkę i ogrody deszczowe.
mat. prasowe